marijaklenov@gmail.com +370 5 249 5169
Vilniaus r. Kalvelių vaikų darželis

PROJEKT FINANSOWANY ZE ŚRODKÓW KANCELARII PREZESA RADY MINISTRÓW W RAMACH KONKURSU POLONIA I POLACY ZA GRANICĄ 2022

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022”

W roku szkolnym 2022-2023 tradycyjnie bierzemy udział w projekcie dotyczącym wsparcia bieżącej działalności szkół polskich na Litwie.  Na realizację projektu dla naszego przedszkola została przeznaczona kwota pieniężna w wysokości 8435,00- złotych (1777, 32 Eur.).

Jest to projekt finansowany przez Kancelarię Premiera Rzeczypospolitej Polskiej, za pośrednictwem Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie”. Na Litwie nad realizacją projektu pilnie czuwa Stowarzyszenie Nauczycieli Szkół Polskich na Litwie „Macierz Szkolna”.

Dzięki otrzymanym środkom pieniężnym została nabyta piaskownica oraz komputer dla grup polskich.